• تاریخ : ۲۴ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

دریافت خبر : جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۶

ارائه 14 بازی توسط جوانان ایرانی در شهر بازی معارفی مشهد
مشهد – ایرنا – معاون شهربازی معارفی موسسه فرهنگی – قرآنی تبیان گفت: ۱۴ بازی ارائه شده در شهربازی معارفی با عنوان ‘بازی و دانایی’ بی نظیر بوده و توسط اعضای این موسسه طراحی و ساخته شده که سومین دوره از آن با عنوان ‘بازی و دانایی’ در مشهد مقدس برپا شده هست.

علی سرمدی روز جمعه در این باره به خبرنگار ایرنا افزود: طرح ‘شهربازی معارفی’ ایده اعضای نوجوانْ دانشجو و طلبه موسسه قرآن و عترت تبیان قم هست که نوجوانان، دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه این اعضا را تشکیل می دهند.
وی بیان کرد: در راستای عمل به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر طراحی بازی های ایرانی و مفهومی به شورای عالی انقلاب فرهنگی و آموزش آموزه های دینی و آشنایی آنان با مهارت های زندگی در قالب بازی، طرح ‘شهربازی معارفی’ از سوی موسسه تبیان شکل گرفت.
وی اظهار کرد: اعضای این موسسه بازی هایی با پیوست آموزشی – تربیتی – اخلاقی منطبق بر آموزه های اهل بیت (ع) و فعالیت های ورزشی که ائمه معصومین بر آن تاکید داشتند، طراحی کردند تا بچه ها ضمن بازی با برخی مهارت ها و آموزه های اخلاقی آشنا شوند.
سرمدی گفت: از جمله این بازیها مهارتهای امدادی و پزشکی، آشنایی با محارم در قالب مسابقه، آتش نشانی، راهنمایی و رانندگی و صخره نوردی هست که همه فناوری و تجهیزات مورد نیاز آن توسط موسسه قرآن و عترت تبیان طراحی و تامین شده هست.
معاون شهربازی معارفی اظهار کرد: موسسه قرآن و عترت تبیان کاملا خودکفا بوده و از هیچ سازمان یا نهادی کمک نقدی و فکری دریافت نکرده و تمام فعالیتهای آن توسط خود اعضا انجام می گیرد و هزینه ها نیز از محل دستمزد سفارش کار به وسیله نهادهای دیگر به این موسسه و فعالیت متفرقه خود اعضا تامین خواهد شد.
معاون شهربازی معارفی گفت: اولین اقدام برای شکل گیری شهربازی معارفی، چند سال قبل از برگزاری نمایشگاه های فرهنگی با عنوان ‘گلستان زندگی’ در حرم حضرت معصومه (س) و ارائه کار در بخش نوجوان نمایشگاه بین المللی قرآن در تهران توسط اعضای این …

اخبار پیشنهادی:

ارائه 14 بازی توسط جوانان ایرانی در شهر بازی معارفی مشهد

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما