• تاریخ : ۱ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

وزیر کشور با تاکید بر بهره گیری از تجربیات سه سال گذشته در برگذاری مراسم اربعین و برنامه ریزی جامع تر برای امسال افزود: با کشور عراق مذاکراتی داشتیم تا دو مرز جدید دهلران و خسروی در اربعین حسینی بازگشایی شود که اگر موافقت شود امسال می توانیم با آرامش و شرایط بهتری زائرین را به کشور عراق ببریم.

صراط: وزیر کشور با تاکید بر بهره گیری از تجربیات سه سال گذشته در برگذاری مراسم اربعین و برنامه ریزی جامع تر برای امسال افزود: با کشور عراق مذاکراتی داشتیم تا دو مرز جدید دهلران و خسروی در اربعین حسینی بازگشایی شود که اگر موافقت شود امسال می توانیم با آرامش و شرایط بهتری زائرین را به کشور عراق ببریم.
عبدالرضا رحمانی فضلی در گفت وگو با ایسنا، درباره اقدامات وزارت کشور در برگزاری مراسم اربعین حسینی، گفت: سه سال هست که توفیق انجام این کار را پیدا کرده ایم. در سال قبل دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در تمام طول سفرشان از درب خانه ها تا مقصد نهائی، امنیت شان، حمل و نقل، بهداشت و درمانشان تامین شد و به داخل کشور دیگری رفتند و به سلامت به کشور بازگشتند و در این مسیر هیچ مشکلی ایجاد نشد. تحقق این امر با همکاری همه دستگاه ها از جمله سپاه، بسیج، قوه قضاییه، شهرداری ها و سایر دستگاهها انجام شد.
وی افزود: برای امسال برنامه ریزی جامعتری انجام و تجربه سه سال گذشته نیز به کار گرفته شده هست براین اساس با کشور عراق مذاکراتی داشتیم تا دو مرز جدید دهلران و خسروی در اربعین حسینی بازگشایی شود که اگر موافقت شود امسال می توانیم با آرامش و شرایط بهتری زائرین را به کشور عراق ببریم.
وی با تاکید بر لطف خداوند در برگزاری مراسم اربعین حسینی گفت: ما در این مراسم نیازمند ۵۰ هزار اتوبوس هستیم که برای این مهم اتوبوس های دستگاه ها و شهرداری ها بکار گرفته می شوند.
وزیر کشور با تاکید بر لزوم رعایت تذکراتی که توسط ستاد اربعین به زائرین داده خواهد شد خاطرنشان کرد: بهتر هست زائرین در قالب کاروان به کشور عراق بروند و حتما به دستورالعمل های امنیتی توجه کنند. بی تردید زائران باید فرهنگ کشور مقابل را در نظر داشته باشند و برای برگشت عجله نکنند. زائرین طی ۲۰ روز به کشور عراق می روند اما در برگشت همه می خواهند یک شبه برگردند که شاهد تشکیل ترافیک های عظیم هستیم. امیدواریم خداوند در انجام این مسئولیت به وزارت کشور کمک کند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما