• تاریخ : ۱ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری


صدای شیعه: حجت الاسلام والمسلمین «محمدحسن اختری» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در نشست علمی تخصصی فرهنگ تعایش و گفتگو که در پردیس دانشگاه ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مسائل عمده جهان امروز همزیستی مسالمت آمیز، تعایش و مسئله مبارزه با خشونت و افراطی گری و نیز مهمتر از همه اینها ایجاد جهان عاری از خشونتو افراطی گری هست.


وی با اشاره به اینکه همه ادیانی که خداوند برای انسان انتخاب کرده، اسلام هست، افزود: اسلام به معنای تسلیم شدن هست، پذیرش، سلم و همگرایی که اساسا همه پیامبران الهی در برابر خداوند تسلیم بودند.


اختری با اشاره به آیات پایانی سوره آل عمران و تاکید بر نقش ارتباط در زندگی انسان‌ها، بیان کرد: ائمه معصوم در مسئله گفتگو که در اصطلاحات امروزی به مناظره و در تعبیرات عربی به محاوره تعبیر می‌شود، سرلوحه ما بودند و امام رضا(ع) قله گفتگوهاست؛ یکی از برجسته ترین فرازهای امام رضا(ع) که برای دیگران شناخته شد گفتگوی امام با روسای ادیان از کشورهای مختلف با صبر و حلم بود.


دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تاکید بر اینکه اسلام پایه گذار زندگی بر پایه ارتباط و گفتگوی آزاد هست، اضافه کرد: مدارا با مردم، نشان دادن عشق و مهر و محبت به بندگان خدا و مهروزی از نمونه های سبک زندگی حضرت ختمی مرتبت(ص) هست چنانکه یکی از وظایف علما اینست که مردم را به خداوند علاقمند کند.


وی با اشاره به روز جهانی عاری از خشونت و افراطی گری افزود: اگر به اینکه امروزه چه کسانی در صدد طرح جهانی عاری از خشونت هستند بنگریم می‌بینیم آمریکا درصدد ثبت این عنوان به نام خود هست، آمریکایی که ایران را در رسیدن به دانش هسته‌ای محدود می‌کند به بهانه مبارزه با خشونت اما اگر سابقه آمریکا را در چند دهه اخیر بررسی کنیم خواهیم دید که این کشور از پایه گذاران خشونت در جهان هست.


حجت الاسلام والمسلمین اختری با تاکید بر اینکه آمریکا پرچمدار خشونت در جهان هست، بیان کرد: این خشونت آمریکایی‌ها را به صورت علنی در حمایت از دولت جنایتکار آل سعود می توان مشاهده کرد، جنایتکاران آل سعود در منطقه حکومت می‌کنند و هرجا جنایتی شده و خونی آلوده شده، حضور آل سعود در آنجا آشکار هست.


وی اضافه کرد: بیش از ۳۰ ماه و نزدیک به سه سال هست عربستان در حال بمباران یمن هست، ۶ سال از محاصره بحرین گذشت، شیخ عیسی قاسم که بیمار هست را اجازه درمان و معالجه نمی‌دهند، شیخ زکزکی در نیجریه که تیرخورده را اجازه درمان نمی دهند و با تمام این اوصاف شعار مبارزه با تروریسم را سر می‌دهند.


دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به برخی از جنایت‌های آمریکا در خاورمیانه، گفت: آمریکا ادعای مبارزه با تروریسم را دارد و این در حالی‌ هست که تمامی گروه‌های تروریستی داعش، طالبان، القاعده و … را تاسیس کرده و به آنان کمک‌های مالی داده، کشورهای اروپایی را برای حمایت این گروهها دعوت کرده و باز هم دم از جهان عاری از خشونت می‌زند.


حجت الاسلام اختری با اشاره به مسئله اشغال فلسطین تاکید کرد: اسرائیل بیش از ۶۰ سال هست که در سرزمین‌های اشغالی جنایت می‌کند و آمریکا دولت جعلی صهیونیستی را در فلسطین با حمایت کشورهای عربی تاسیس کرده تا قبله اول مسلمین به دست اسرائیل بیفتد.


وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم جهانی عاری از خشونت داشته باشیم باید با این افراطی گری‌ها مبارزه کنیم و در برابر حاکمان ستکار و ظلم ایستادگی داشته باشم، چه اینکه جهان عاری از خشونت با وعده خداوند در ظهور امام عصر(عج) تحقق پیدا می کند و در آن روز صالحان بر زمین حکومت می‌کنند.


منبع: ابنا

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما