• تاریخ : ۲۲ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

خبری میزان- “آفرین عبیسی” بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران امروز شمع تولد ۶۷ سالگی خود را خاموش خواهد کرد. این بازیگر سینما بعد از سال ها کناره گیری از هنر بازگشت قدرتمندی به بازیگری داشته هست.

به گفته خبرنگار گروه فرهنگی خبری میزان، ” آفرین عبیسی ” بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران امروز شمع تولد ۶۷ سالگی خود را خاموش خواهد کرد. این بازیگر سینما بعد از سالها کناره گیری از هنر بازگشت قدرتمندی به بازیگری داشته هست.
” آفرین عبیسی ” بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون از جمله هنرپیشگانی هست که حضورش در هر فیلمی بدون شک به کیفیت آن اثر کمک می کند و نباید فراموش کرد که بازی های به یادماندنی او همواره توجه ویژه مخاطبان را به خود جلب کرده هست.

وی ۲۲ اسفند ماه سال ۱۳۳۰ در منطقه سر سبز لاهیجان به دنیا آمد و تاکنون در بیست و پنج اثر سینمایی به ایفای نقش هایی تاثیرگذار پرداخته هست.
عبیسی از هفده سالگی بازیگری را آغاز کرد و به همراه همسرش ایرج صادق پور فیلمبردار و تهیه کننده سینما می توانست در سینمای قبل از انقلاب به سرعت رشد کند اما فضای سینمای فاسد و فیلم فارسی آن دوران را تحمل نکرد و در همان ابتدا با بازیگری خداحافظی کرد.

بعد از انقلاب اسلامی ایران و فوت همسرش، وی بار دیگر به عرصه بازیگری بازگشت و این بار با حضور در آثار درخشان سینمایی و تلویزیونی چهره بازیگری کارکشته را به نمایش گذاشت.
بید مجنون ، تنهایی لیلا، چهارشنبه ۱۹اردیبهشت، مهمان مامان ، عصر روز دهم و کاغذ بی خط تنها چند قطعه کوتاه از نوار موفقیت های عبیسی در سالهای بازگشتش به عرصه بازیگری هست. وی این روزها کم کارتر از گذشته شده و به ندرت در محافل سینمایی ظاهر می شود.

چندی پیش عبیسی در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبری میزان در خصوص خداحافظی خود با سینمای قبل انقلاب اظهاراتی جنجالی را بیان کرد. وی دلیل دوری خود از سینمای فیلم فارسی را فساد سینمای قبل انقلاب اعلام کرد.
برای مشاهده گفت و گو تفصیلی آفرین عبیسی با خبری میزان اینجا کلیک کنید.
انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما