• تاریخ : ۱ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

آذری ها تالار رودکی را لرزاندند

به گفته خبری خبرآنلاین،  دومین روز از برگزاری چهارمین فستیوال موسیقی نواحی «آینه دار» پنجشنبه شب ۳۰ آذر ماه در حالی برگزار شد که هنرمندان برگزیده موسیقی آذربایجان شرقی در طولانی ترین شب سال شادیانه های شب چله را برای مخاطبان خود در تالار رودکی اجرا کردند.
علی مغازه ای دبیر هنری چهارمین فستیوال موسیقی نواحی «آینه دار» در ابتدای این برنامه گفت: ما قبل از برگزاری دوره های مختلف فستیوال آینه دار به طور کامل به شناسایی موسیقی مناطق مورد نظرمان می پردازیم و تمام تلاش هم بر این هست که به تمامی جزییات پرداخته شود تا گونه ای در این پژوهش ها مغفول واقع نشود. جالب هست بدانید بسیاری از گونه هایی که ما برای حضور در این دوره از فستیوال دعوت کرده ایم به طور کامل رو به فراموشی هست و هنرمندان این سبک ها هم اکنون به طور کامل خانه نشین هستند که اگر پای صحبت های آنها بنشینید درد دل های زیادی برای گفتن دارند.

او در بخش بعدی از صحبت های خود به معرفی گروه های شرکت کننده در بخش اول و موسیقی موقامی منطقه آذربایجان در استان های اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و زنجان پرداخت و گفت: برنامه های و بازی های آیینی که شما امشب شاهد اجرای آنها خواهید بود به گونه ای هست که من حتم دارم تالار رودکی را لرزانده وشب خوبی را برای همه ما رقم خواهد زد.
این پژوهشگر در ادامه صحبت های خود با اشاره به زلزله چهارشنبه شب تهران عنوان کرد: هنرمندانی که برای اجرا در این فستیوال به تهران سفر کرده اند، پس از زلزله آذربایجان آرزو کردند که هرگز در تهران چنین اتفاقی نیفتد. آنها در همین چند روز از مردم ورزقان یاد کردند و گفتند هنوز قلب آذربایجان زخم هست و ما …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما