• تاریخ : ۲۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

آخرین اثر «داوینچی» در حراجی معروف

پیش بینی خواهد شد آخرین اثر «لئوناردو داوینچی» در حراجی معروف کریستیز به رقم ۱۰۰ میلیون دلار به فروش برود.

خبری ایسنا: پیش بینی خواهد شد آخرین اثر «لئوناردو داوینچی» در حراجی معروف کریستیز به رقم ۱۰۰ میلیون دلار به فروش برود.
به نقل از رویترز، آخرین اثر به جامانده از «لئوناردو داوینچی» در دست مجموعه داران شخصی و یکی از حدود ۲۰ اثر به جا مانده از این نقاش نامدار ایتالیایی به زودی در حراجی کریستیز به فروش خواهد رفت.
بر اساس پیش بینی ها، این نقاشی معروف از چهره حضرت مسیح (ع) که به سال ۱۵۰۰ میلادی بازمی گردد، در حراجی ۱۵ نوامبرِ کریستیز با قیمت ۱۰۰ میلیون دلار به فروش خواهد رفت تا یکی از ارزشمندترین آثار هنری نام گیرد که تاکنون در یک حراجی به فروش رفته هست.

«آلن وینترمیوت»، متخصص ارشد حراجی کریستیز در حوزه نقاشان استاد بزرگ معتقد هست، این نقاشی یکی از بزرگترین کشفیات آثار هنری هست که گاهی از آن به عنوان نسخه مذکر «مونا لیزا» یاد خواهد شد و سال ها بود که گمان می شد گم شده و یا از از بین رفته هست.
در این نقاشی حضرت مسیح (ع) با لباسی آبی با نوارهای قرمز و در حالی که گوی بلورینی در دست دارد به تصویر کشیده شده هست. این اثر نقاشی اولین بار به سفارش مجموعه شخصی پادشاه چارلز اول کشیده شد و در سال ۱۹۷۳ چوب حراج خورد، اما پس از آن تا سال ۱۹۰۰ ناپدید شد. این نقاشی در سال ۱۹۵۸ در حراجی ساتبی به یک مجموعه دار آمریکایی فروخته شد و مجددا در سال ۲۰۰۵ به فروش رفت.
مالک جدید این اثر نقاشی فرآیند مرمت آن را آغاز کرد و پس از شش سال آن را به عنوان اثر ۵۰۰ ساله «داوینچی» فروخت و در نهایت این اثر در سال ۲۰۱۱ در یک نمایشگاه در گالری ملی در لندن به نمایش گذاشته شد.
«لئوناردو داوینچی» متولد سال ۱۴۵۲ میلادی در فلورانس ایتالیا بود و در مدت ۶۷ سال از عمر …

اخبار پیشنهادی:

آخرین اثر «داوینچی» در حراجی معروف

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما